Podsumowanie Konferencji na Cyprze

13 maja 2022r

W dniach 6-9 kwietnia 2022 stowarzyszenie ISSA oraz Flota IYFR "Pomerania" zorganizowały pierwszą konferencję w ramach programu "Prevent Plastic Pollution". Wydarzenie odbyło się w Limassol na Cyprze i miało formę hybrydową. Większość prezentacji i dyskusji odbyła się na miejscu, w sali konferencyjnej, a kilka prezentacji przedstawiono online. Cała konferencja była również transmitowana online.

Konferencję aktywnie wsparły lokalne władze. Swoje prezentacje przedstawili przedstawiciele cypryjskich Ministerstw Transportu i Rybołówstwa.

Poza przedstawicielami Floty, ISSA oraz lokalnych władz, w imprezie wzięli udział prelegenci z organizacji międzynarodowych (np. World Maritime University) jak i krajowych organizacji pozarządowych z Afryki, Ameryki Północnej, Środkowej oraz Europy. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele z 15 krajów.

Uczestnicy konferencji złożyli podpisy pod deklaracją potępiającą agresję Rosji przeciw Ukrainie.

Cele programu PPP oraz konferencji w Limassol to:

  • opracowanie zestawu zaleceń dla użytkowników sportów wodnych w zakresie ekologii
  • podnoszenie świadomości problemów ekologicznych wśród żeglarzy oraz w środowiskach, w których funkcjonują adepci szkoleń żeglarskich (idea "ambasadora ekologii")
  • podejmowanie dedykowanych inicjatyw w mediach społecznościowych we współpracy z innymi organizacjami.

W wyniku konferencji powstało kilka grup roboczych, pracę których będziemy relacjonować.

Planowane są cykliczne spotkania oraz kolejne konferencje.

Tomasz Lipski
Pomerania Fleet Commodore

Media

Conference_Summary [0,3 MB]