Start projektu PREVENT PLASTIC POLLUTION

01 września 2021r

IYFR Pomerania Fleet wspolnie z International Sailing Schools Association, w ramach dalszych działań ekologicznych, rozpoczęła projekt PREVENT PLASTIC POLLUTION. Są to działania skierowane na ratunek naturze ze szczególnyn naciskiem na środowisko wodne, w którym jako żeglarze spędzamy wiele czasu. Nie da się przeoczyć degradacji tego środowiska, którą powoduje człowiek. Bez bezpośrednich wspólnych działań Hand-on ale przedewszystkim działań edukacyjnych w szkołach, placówkach oświatowych, stowarzyszeniach, klubach a także na szczeblu rządowym w ministerstwach, nie oczyścimy natury. Musimy zahamować degradację u jej źródła. Tak powszechny już plastik dotarł po rozdrobnieniu przez tarcie, już jako cząsteczki w wodzie i pożywieniu do naszych żołądków.

Zwierzęta przyjmują plastik w pokarmie bądź się w nim zaplątują i giną. Karmią swoje młode plastikiem nie potrafiąc odróżnić jego kawałków od pokarmu i powodują ich śmierć.

To już ostateczny czas aby ograniczyć te straty i spowodować wśród ludzi, w przemyśle i polityce zmiany. Plastik nie jest naszym wrogiem ale musimy nauczyć się z nim obchodzić. Stawiamy na edukację ekologiczną i systemowe oczyszczanie środowiska.

Jesteśmy przekonani, że fachowa informacja ekologiczna na bazie badań naukowych jak np. ekologiczny savoir vivre dostępny dla wszystkich, QR kody informacyjne, tablice informacyjne, prezentacje edukacyjne i wspólne działanie z regionami, gminami i organizacjami a głównie ludźmi dobrej woli, pozwoli nam przywrócić naturze to co jej należne - szacunek a nam wszystkim bazę do życia w zdrowiu!

Zapraszamy do współpracy. Każda pomoc jest ważna. Razem jesteśmy mocni!

IYFR POMERANIA FLEET
info@pomeraniafleet.pl

INTERNATIONAL SAILING SCHOOLS ASSOCIATION
info@issa.global

Media

Prezentacja (DE) [6 MB]

Film "Uzdrowic Naturę - razem jesteśmy mocni!" [335 MB]

Ulotka (DE) [7 MB]