Flota Pomerania zakończyła sezon

Wrzesień 2018r

13 października odbył się ostatni w tym sezonie wspólny rejs żeglarzy Floty Pomerania. Postanowiliśmy, że popłyniemy prostą dezetą, łodzią, na której większość z nas stawiała pierwsze żeglarskie kroki...

czytaj więcej »

Żeglarze z IYFR Pomerania na regatach zeesbootów w Wustrow

Lipiec 2018r

To był już nasz drugi start w regatach dawnych łodzi rybackich - zeesbootów, które co roku tradycyjnie rozgrywane są na wodach Saaler Boden w pobliżu Rostoku. 30 czerwca 2018r. w Wustrow ekipa Pomerania Fleet w składzie Krzysztof Dokowski, Roman Kowalewski i Maciej Krzeptowski inaugurowała, na "Krischanie", sezon regatowy zajmując...

czytaj więcej »

Pomerania Fleet rozpoczęła sezon 2018

Czerwiec 2018r

9 czerwca Pomerania Fleet oficjalnie rozpoczęła sezon żeglarski 2018. Uroczystość odbyła się w Poczdamie. Wciągnięcia flagi na maszt dokonał wybitny żeglarz i jednocześnie członek Pomeranii kapitan Maciej Krzeptowski. W uroczystości udział wzięli zarówno członkowie floty jak i jej przyjaciele z RC Szczecin.

czytaj więcej »

Zostań żeglarzem z Pomerania Fleet

Kwiecień 2018r

Drodzy Przyjaciółki i Przyjaciele w Rotary, IYFoR-ianie,
Dwa kluby partnerskie RC Berlin Brücke der Einheit i RC Warszawa Sobieski oraz IYFR Pomerania Fleet przygotowują wspólny projekt „Obóz żeglarski - Mielno 2018”.

czytaj więcej »

Niezwykły rejs kapitana Maćka Krzeptowskiego na audiobooku

4 kwietnia 2018r

Z myślą o żeglarzach niedowidzących Pomerania Fleet wraz  Rotary Club Szczecin wydały audiobook książki znanego kapitana i jednocześnie członka Pomerania Fleet Macieja Krzeptowskiego pt. "Marią dookoła świata. 20 lat później".

czytaj więcej »

Area 1 Meeting / VOR  Alicante  2017 - już za nami!

Październik 2017r.

W październiku w Alicante spotkali się przedstawiciele flot rotariańskich z całego świata. Był tam także nasz kolega z Pomerania Fleet Czesław Kołtan, który tak wspomina czas spędzony w Alicante.

czytaj więcej »