Pomerania Fleet - to 111 i pierwsza międzynarodowa flota zrzeszająca Rotarian - żeglarzy pochodzących z Polski, Niemiec oraz Szwecji w ramach International Yachting Fellowship of Rotarians. Czarter odbył się w październiku 2015 roku. Główna siedziba floty znajduje się w Szczecinie - stolicy Euroregionu Pomerania. Aktualnie w skład Floty wchodzi 42 miłośników żeglarstwa i liczba stale się powiększa. Wsród członków znajdują się także członkowie Rotaract - młodzieżówki Rotary. Tym samym jest to jedyna flota na świecie , która łączy dojrzałych Rotarian z ich młodszymi kolegami. W maju 2016 roku odbyły się Pierwsze Rotariańskie Regaty Pomerania Fleet o Puchar Prezydenta Euroregionu Pomerania. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na czwartym pod względem wielkości w kraju jeziorze Dąbie. Najmłodszym projektem Pomerania Fleet jest Polsko- Niemiecki Młodzieżowy Obóz Motorowodny " Odra 2016", który odbył się w sierpniu 2016 roku. Projekt skierowany został  do młodych ludzi w wieku od 18 do 26 lat mieszkających po obu stronach Odry. Młodzież przez dziewięć dni miała możliwość zapoznawania się z tajnikami pływania po wodach śródlądowych. Zajęcia składały się z kilku etapów . Kursanci uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Doświadczenie zdobywali na łodziach motorowych Weekend 820 na wodach Odry i Warty. Przepłynęli ponad 300 kilometrów. Szkolenia prowadzili doświadczeni sternicy. Nad całością kursu czuwał wiceszef Międzynarodowej Szkoły Żeglarstwa ISSA Tomasz Lipski. Kurs zakończył się egzaminem na patent sternika. Nikt nie "oblał" a rodzina żeglarzy powiększyła się o sporą grupę. Obóz odbył się dzięki wsparciu Pomerania Fleet, klubów  Rotary z Polski i Niemiec , ISSA oraz organizacje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Komandorem czarterowym Pomerania Fleet IYFR jest Jarosław Wistuba z Rotary Club Berlin Bruecke der Einheit. Od lipca 2017 flotę prowadzi Leszek Zdawski z Rotary Club Szczecin  

Pomerania Fleet obecnie otwiera się na seniorów żeglarstwa. Wśród najnowszych projektów jest zaktywizowanie dawnych żeglarzy i zachęcenie ich do powrotu na wody rzek, mórz i oceanów. Bezcenne jest także doświadczenie "wilków morskich", którym będą mogli dzielić się z młodszymi miłośnikami żeglarstwa. Projekty będą kontynuowane a nowe, równie potrzebne są przygotowywane. Zapraszamy do współpracy.

Magdalena Sitek - PR oficer Pomerania


FB: www.facebook.com/pomeraniafleet

Pobież prezentację Pomerania Fleet


Skład Mostka Pomerania Fleet na rok 2017/2018:Leszek Zdawski

komandor floty


Gert-Heinz Hirschmann

wicekomandor


Jerzy Dominiak

komandor rufowy/skarbnik


Jaroslaw Wistuba

past komandor/założyciel floty


Krystyna Janicz-Szyszkin

sekretarz


Fritz Breitenthaler

kapitan szwadronu Berlin


Krzysztof Dokowski

kapitan szwadronu Szczecin


Heralt Schöne

kapitan szwadronu Stettiner Haf


Dieter Ambrosius

drugi sekretarz


Magdalena Sitek

oficer PR


Tomasz Lipski

oficer szkoleniowy


Tomasz Brejdak

oficer regatowy