Pomerania Fleet – Pierwsza Międzynarodowa Flota Rotariańska otwiera się na młodych

Październik 2016r.

Powstała w październiku tego roku Międzynarodowa Flota Pomerania Fleet poszerzyła swoje szeregi o Marcela Trzaka – rotaractora z krakowskiego klubu RAC Kraków Wawel, pełniącego aktualnie funkcję DRR Rotaractu w Dystrykcie 2230.

W samym fakcie przyjęcia do floty nowego członka nie ma nic dziwnego. Na uwagę zasługuje natomiast to ,że Marcel jest pierwszym rotaractorem, wstępującym do Pomeranii na tych samych prawach i zasadach co tworzący ją rotarianie. Tym samym jest to prawdopodobnie pierwszy rotaractor w strukturach światowych zrzeszających żeglujących rotarian.

Do tego przełomowego w dziejach naszego Dystryktu zdarzenia doszło podczas jesiennej konferencji rotaractorów odbywającej się w Olsztynie w dniach 6-8 listopada. Otwarcie się na młodych i praca z nimi w ramach tej samej struktury daje szanse na jeszcze lepszą realizację zadań rotariańskich. Połączenie doświadczenia z młodością i zaangażowaniem zapewne zaowocuje świetnymi rezultatami. Do zadań jakie stawia przed sobą Pomerania Fleet należy nie tylko żeglowanie, ale także organizowanie regat, obozów i szkoleń żeglarskich, wspomaganie socjalnie słabszych i rekreacja dzieci z chorobami górnych dróg oddechowych. 

Krystyna Janicz-Szyszkin - DRCh i Oficer Floty d/s Młodzieży, Magda Sitek - Oficer Floty d/s PR i rzecznik, Marcel Trzak - DRR, Jarosław Wistuba - Komandor Pomerania Fleet.