IYFR Pomerania Fleet z nowym Komandorem wśród przyszlych żeglarzy

11 lipca 2019r

4 lipca 2019 roku w Kamieniu Pomorskim, podczas trwania obozu żeglarskiego ISSA odbyła się uroczystość przekazania insygniów komandorskich. Nowym Komandorem Pomerania Fleet został jeden ze współzałożycieli Floty Gert-Heinz Hirschmann z RC Berlin Brücke der Einheit. Swoją dwuletnią służbę komandorską zakończył Leszek Zdawski z RC Szczecin. Wice Komandorem został Jerzy Dominiak z RC Szczecin, a Dieter Ambrosius z RC Berlin Brandenburg Airport Komandorem Rufowym.

Przekazanie insygniów oraz epoletów komandorskich odbyło się w gronie przyjaciół z Polski i Niemiec, którzy przyjechali do Kamienia Pomorskiego, by podsumować ostatnie dwa lata działalności Pomerania Fleet oraz omówić plany na najbliższe miesiące. Atmosfera spotkania była fantastyczna. Wszyscy uczestnicy zgodnie zadeklarowali chęć pracy na rzecz Pomerania Fleet. Na pamiątkę otrzymaliśmy (uczestnicy obozu również) piękne breloczki w kształcie żaglowców i sterów z logotypem Pomerania Fleet i ISSA oraz pamiątkowe długopisy przygotowane przez naszego członka Bogdana Borowczyka.

Podczas pobytu w Kamieniu Pomorskim członkowie Pomerania Fleet spotkali się z młodzieżą uczestniczącą w obozie żeglarskim z kursem na patent sternika jachtowego, prowadzonym przez jednego z naszych oficerów floty kpt. Tomka Lipskiego z RC Warszawa, prezydenta światowej federacji ISSA - International Sailing Schools Asociation.

Obóz szkoleniowy zgromadził młodzież z Chin, Kanady, Rosji, Ukrainy oraz Polski. Pod czujnym okiem instruktorów z ISSA nabywali oraz doskonalili swoje żeglarskie umiejętności. To już kolejny taki obóz, w który angażuje się Pomerania Fleet. Dwa lata temu młodzież z Polski i Niemiec zdobywała patent sterników łodzi motorowych przemierzając wody Odry i Warty , w ubiegłym roku młodzi żeglarze z Niemiec, Polski i Brazylji szkolili się i uzyskali patenty sternika jachtowego w Wisełce na obozie ISSA i w Szczecińskim Centrum Żeglarskim. W tym roku przyszedł czas na Kamień Pomorski.

Uczestnicy obozu ISSA przygotowali dla członków Pomerania Fleet kilka niespodzianek. Mogliśmy między innymi podziwiać talenty wokalne przyszłych żeglarzy, obserwować ich zmagania kulinarne ale przede wszystkim podziwiać nabyte umiejętności żeglarskie. Nie obyło się bez gestów przyjaźni i upominków z Chin.

Wielkie podziękowanie dla Tomka Lipskiego, który zorganizował zarówno tegoroczny jak i ubiegłoroczny obóz oraz kurs na Odrze i Warcie. Serdeczne podziękowania także wszystkim instruktorom ISSA. W dowód uznania i sympatii założyciel Pomerania Fleet PC Jarek Wistuba z RC Berlin Brücke der Einheit wręczył Tomkowi ogromną szeklę, która jest symbolem łączenia i przyjaźni, z dedykacją.

Przed Pomerania Fleet kolejny wspaniały sezon… Do zobaczenia na szerokich wodach.

International Yachting Fellowship of Rotarians
Pomerania Fleet PR Oficer
Magda Sitek